تکنولوژی جدید

فناوری جهانی

 
مودم‌های USB
نویسنده : شهاب شفیعی - ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ فروردین ۱۳٩٢
 
مودم‌های USB ؛ فاقد سیستم امنیتی
 
به گزارش کارشناسان روسی، نرم‌افزارهای نصب شده روی مودم‌های USB هیچ سیستم امنیتی ندارند و باید برای استفاده از آن‌ها احتیاط کرد

بخش قابل ملاحظه‌ای از مودم‌های USB مخصوص شبکه‌های مخابراتی ۳G و ۴G که توسط اپراتورهای موبایلی به مشتریان‌شان ارائه می‌شوند، توسط شرکت‌های معمولی و به وسیله نرم‌افزارهای غیرایمن تولید می‌شوند و به گفته دو کارشناس امنیتی روسی، این مودم‌ها می‌توانند خطرات امنیتی فراوانی را برای کاربران به همراه داشته باشند.

"نیکیتا تاراکانوف"(Nikita Tarakanov) و "اولگ کوپریف"(Oleg Kupreev) میزان امنیت در مودم‌های ۳G/۴G USB که از جانب اپراتورهای روسی طی ماه‌های گذشته عرضه شده است را بررسی کردند.
نتایج حاصل از بررسی آنها که در کنفرانس امنیتی Black Hat Europe ۲۰۱۳ اعلام شد، نشان داد که این مودم‌ها خطرات امنیتی فراوانی را با خود حمل می‌کنند.

 

بیشتر مودم‌های ۳G و ۴G که در روسیه، اروپا و دیگر مناطق جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، توسط کارخانه‌های چینی به‌خصوص هوواوی و ZTE ساخته می‌شوند و در نهایت مارک شرکت مخابراتی مورد نظر روی آنها چاپ می‌شود.

این دو کارشناس اعلام کردند که نرم‌افزارهای نصب شده روی این قبیل مودم‌ها هیچ سیستم امنیتی ندارند و باید برای استفاده از آنها احتیاط کرد.

  nit به نقل از itna