ایران رکورددار عملیات اطلاعاتی آمریکا از خاورمیانه: ۱۴ میلیارد اطلاعات در یک ماه

طبق اسنادی که اخیرا افشا شده است ، ایران مهم ترین هدف جمع آوری اطلاعات دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

بر اساس افشاگری جدید روزنامه  گاردین بریتانیا، ایران به همراه پاکستان، اردن و مصر چهار کشوری هستند که در صدر اولویت های جمع آوری اطلاعات دستگاه های جاسوسی آمریکا قرار دارند.

بر اساس این گزارش  تنها در عرض یک ماه منتهی به آخر مارس سال میلادی جاری دستگاه های اطلاعاتی آمریکا در مجموع  ۱۴ میلیارد گزارش (شامل انواع دریافت های اطلاعاتی از ایران من جمله شنودهای اطلاعاتی و رصد های اینترنتی و..) درباره ایران جمع آوری کرده اند.

پس از ایران، پاکستان با ۱۳ و نیم میلیارد در مکان دوم قرار دارد و کشور اردن با ۱۲ میلیارد و هفتصد میلیون گزارش در مکان سوم قرار گرفته است.

کشورهای مصر و هند در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفته اند.

این گزارش نتیجه افشاگری اخیری است که از سوی روزنامه های گاردین بریتانیا و واشنگتن پست آمریکا از عملیات های جاسوسی مخفیانه سازمان های اطلاعاتی آمریکا از مکاتبات و مکالمات اینترنتی و تلفنی شهروندان آمریکایی، منتشر کرده اند.

طبق این گزارش ها سازمان امنیت ملی آمریکا(NSA) با کسب مجوز محرمانه از کنگره پس از یازدهم سپتامبر مکالمات و مکاتبات تلفنی و اینترنتی شهروندان آمریکا را کنترل می کرده است.

/ 2 نظر / 19 بازدید
mani

سلام مطالب خيلي جالب و بروزي داري.ممنون از اينكه به من سر زدي يا حق

mani

سلام اقا شهاب خسته نباشيد. شما رو لينك كردم و منتظر لينك شما هم هستم. لطفا اگه خواستيد بگيدكجايي هستين ميخوام بدونم مخاطب هاي من از كدوم شهر ها هستن خيلي ممنون از اين كه وبلاگ منو انتخاب كردين با آرزوي موفقيت براي شما