سورس کد آنتی ویروس نورتون به سرقت رفت

شرکت امنیتی سیمانتک تایید کرد که بخشی از سورس کد دو برنامه امنیتی این شرکت در طی این هفته سرقت شده و در اینترنت منتشر شده است . سیمانتگ میگوید یک مورد از این دو برنامه امنیتی مدت زمان زیادیست که تولید نمیشوند و همچنین تاکید کرد که این سرقت هیچ تاثیری بر نسخه های فعلی نرم افزارهای امنیتی این شرکت ندارد .

سورس کدی که به سرقت رفته توسط هکرها در وبسایت PasteBin منتشر شد . البته این پست توسط وبسایت PasteBin حذف شده است ، اما از طریق Google Cache میتوان به آن دسترسی داشت ( صفحه مورد نظر را ببینید ) .

هکرهایی که خود را گروه Lord of Dharmaraja ادعا کرده اند که با هک کردن سرورهای سازمان اطلاعات هند توانسته اند به این سورس کدها دسترسی پیدا کنند .

سیمانتک تحقیقات خود را برای پی بردن به جزئیات این سرقت آغاز کرده است و معتقد است که اطلاعات منتشر شده چیزی در مورد روند کاری فعلی این شرکت را منعکس نمیکند . مطالب درز کرده به اینترنت ، توضیح میدهند که چگونه این برنامه طراحی شده است . اما در واقع هیچ سورس کد واقعی منتشر نشده است .

همچنین برخی از شرکت های امنیتی بر این باورند که انتشار سورس کد میتواند به هکرها اجازه بدهد تا آسیب پذیری های این برنامه را پیدا کنند . البته این احتمال نیز وجود دارد که کدهای مخربی برای ضربه زدن به حفره های آنتی ویروس نورتون نیز نوشته شود .

/ 0 نظر / 25 بازدید