یک Start Menu بی‌نظیر برای ویندوز ۷ و ۸ + فیلم

برخی ‌کاربران از ویندوز ۷ به ۸ نقل مکان کردند، بسیاری از آن‌ها نخستین نکته‌ای که در این فضای جدید متوجه آن شدند، تفاوت در Start Menu ویندوز ۸ بود؛ تغییرات اساسی که مایکروسافت در منوی اصلی ویندوز در نسخه ۸ و پس از آن ایجاد کرده، هرچند بسیار خلاقانه به نظر می‌آید اما یک دردسر اساسی برای بسیاری از کاربران بوده است.

‌این یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد مایکروسافت است که همیشه عادت به آن دارد ‌کارهای خلاقانه خود را یا نیمه تمام بگذارد و یا به قدری مشکل‌دار انجام دهد که برای بسیاری از شرکت‌ها بر سر بهبود و تکمیل آن رقابت درگیرد.

این دقیقا اتفاقی است که برای Start Menu ویندوز ۸ رخ داده و دردسرهای آن از جمله یافتن برنامه‌ها و عادت کردن به شمای آن، منجر به آن شده ‌که بسیاری از کاربران به زودی دلشان برای منوی قبلی تنگ شود. از سویی ویژگی‌های خوب این منوی جدید منجر به آن شده ‌که بسیاری از کاربران ویندوز ۷ علاقه‌مند به داشتن یک منوی اینچنین در ویندوز خود باشند!

اما خبر خوب اینجاست که هم کاربران ویندوز ۸ و هم کاربران نسخه ۷ ویندوز اکنون می‌توانند ‌یک منوی زیبا، با ویژگی‌های خوب Start Menu ویندوز ۸ و نمای آشنا و بهبود یافته نسخه‌های قبلی را یکجا داشته باشند. با ابزار رایگانی که Reviver Soft با عنوان Start Menu Reviver طراحی کرده است:

یک Start Menu بی نظیر برای ویندوز 7 و 8

این ابزار از صفحه‌های لمسی نیز پشتیبانی ۱۰۰ درصد می‌کند و تلفیقی از زیبایی موزاییکی استارت منوی Metro Style ویندوز ۸ و آنچه‌ پیش از این به عنوان استارت منوی کلاسیک ویندوز شناخته می‌شود است. مهم این که ۱۰۰ درصد رایگان و قابل نصب و اجرا ‌روی هر دو نسخه ۷ و ۸ ویندوز است.

در حالی که بسیاری از برنامه‌های رایگان برای برگرداندن استارت منوی ویندوز ۸ طراحی شده‌اند، این ابزار برای آوردن ویندوز ۸ به استارت منوی کاربران طراحی شده و کاربردهای اساسی ضمن زیبایی خود نیز دارد.

این استارت منو نمای موزاییکی زیبایی را در بر دارد و از دو بخش جدا‌گانه تشکیل شده است: موزاییک‌هایی برای دسترسی سریع به برنامه‌ها و لینک‌های پر استفاده و بخش دوم برای دسترسی به همه برنامه‌ها و قسمت‌های سیستم. نکته جالب آن که به شکل پیش فرض قسمت دوم غیر قابل رویت است و به محض این که ماوس را روی لبه سمت راست استارت منو گذارید، این بخش ‌خودکار نمایان می‌شود:

یک Start Menu بی نظیر برای ویندوز 7 و 8

 

یک Start Menu بی نظیر برای ویندوز 7 و 8

همچنین اگر متوجه شده باشید، در بخش سمت چپ این منو، ابزارهایی برای تنظیمات خود استارت منو، دسترسی سریع به شبکه، جستجو در سیستم و رسیدگی به برنامه‌ها و پنجره‌های باز شده از طریق گزینه Tasks وجود دارد. کارکرد گزینه Task در این ابزار جالب است و مشابه فشردن کلید ویندوز + Tab ‌روی کیبورد عمل می‌کند:

 

 

چگونگی تنظیم و شخصی سازی منو بسیار‌ ساده است، به گونه‌ای که خود نرم‌افزار در نخستین اجرا، چگونگی کار با آن را توضیح می‌دهد. کافی است، در هر کدام از موزاییک‌ها برنامه‌ یا لینکی که لازم دارید، کشیده و رها کنید‌ و یا برای جا به جا کردن آنها نیز به همین طریق عمل کنید:

یک Start Menu بی نظیر برای ویندوز 7 و 8

در تنظیمات مربوط به این ابزار، گزینه‌هایی برای تغییر چگونگی نمایش استارت منو، تغییر کارکرد خودکار برای باز کردن منوی دوم و تغییر شمای کلی منو وجود دارد که البته تنظیمات پیچیده‌ای نیست و شاید طراح این ابزار می‌توانست گزینه‌های بیشتری ‌برای شخصی‌سازی ابزار مورد استفاده قرار دهد:

یک Start Menu بی نظیر برای ویندوز 7 و 8

در مجموع این ابزار رایگان بسیار جالب توجه است و همان گونه که گفته شد، دردسر‌های کاربران ویندوز 8 را درباره منوی جدید این ویندوز بر‌طرف کرده و کاربران ویندوز 7 را تا حدی وارد دنیای ویندوز 8 می‌کند.

دانلود نرم افزار با لینک مستقیم

 

دانلود

/ 2 نظر / 69 بازدید
هستی

دانی از چه رو گاه گاه آید زلزله چون زمین هم می کند با نام زینب هلهله دانی از چه رو گاه گاه توفان میشود صحنه جنگیدن عباس اکران می شود

هستی

سلام میشه اموزش قالب سازی هم به روش ساده اموزشش بزارید ممنونم