هشدار: هکرها می توانند پیام های WhatsApp را رمزگشایی کنند

 

به گفته این آقای Alkemade، برنامه whatsapp دو اشتباه را انجام می دهد. اولین مورد مربوط به استفاده از کلید رمزنگاری یکسان در دو مسیر است. مورد دوم نیز مربوط به استفاده از کلیدهای یکسان HMAC در دو مسیر می باشد.

وی ادامه می دهد: شما باید بدانید که هر کسی می تواند با کمی تلاش اتصالات whatsapp شما را شنود کند و سپس پیام های ارسال شده توسط شما را رمزگشایی کرده و به محتوای آنها دسترسی پیدا کند. همچنین باید در نظر داشته باشید که تمامی پیام های قبلی شما نیز در معرض خطر هستند. هیچکدام از کاربران whatsapp برای مقابله با این خطر نمی توانند کاری انجام دهند مگر اینکه تا زمان حل مشکل توسط توسعه دهندگان این برنامه، استفاده از آن را متوقف نمایند.

این متخصص امنیتی در ادامه به whatsapp پیشنهاد می دهد که از روش های امن تری مثل TLS که بروزتر می باشند استفاده کنند. آقای Alkemade برای اثبات ادعای خودش برنامه ای را که با زبان پایتون نوشته است را منتشر نموده و اطلاعات فنی بیشتری را در بلاگ خود منتشر کرده است.

به نظر می رسد که whatsapp باید هرچه سریع تر فکری برای حل این مشکل کند تا کاربران در معرض خطر قرار نگیرند. در غیر اینصورت معلوم نیست هکرها چه بلایی بر سر کاربران خواهند آورد.

/ 5 نظر / 18 بازدید
*ღ*مرد احساسی*ღ*

يه جوري ريشه هام خشكيد كه انگار كاره پاييزه... خزون رفتنت انگار داره برگاشو ميريزه.... يه جوري گريه ميكردم كه بارون بينشون گم بود...... كاش اين رويا از آغازش فقط خواب وتوهم بود... ........ سلامی دوباره...خسته نباشید......وبتون حرف نداره......میشه ب وب منم سر بزنید لطفا عایا؟؟؟

پري ناز

شماهك كردن بلدين؟ميشه به منم ياد بدين؟

سلااااااام.........وایییییی چقد وبلاگت خوشمله....... [قلب][دست] دوست گلم اومدم اینجا تا دعوتت کنم تا در نظر سنجی وبلاگم شرکت کنی[لبخند]خوشحال می شم[قلب] راستی وقتی اومدی و کامنت دادی. یادت نره هاااااا من گوشه سمت راست وبلاگم اون گوشه کد لوگوی وبلاگمو قرار دادم اونو تو قسمت ( کد های اختصای جاوا) ) وبلاگت بریز تا لوگوی من به نمایش در بیاد[قلب][خداحافظ] اینم ادرسه وبلاگمه منتظرتم دیر نکنیا[قلب] http://behtarinkhanande.persianblog.ir

شیطونک

وای خدا چ بد اینجام امنیت نداریم